Roman Šebrle
Foto: archiv HN
Nelibost části amatérských golfových hráčů, kterým vadí sobecké chování někdejší atletické celebrity Romana Šebrleho, ukončila disciplinární komise. Podle ní sice Šebrle pravidla golfu neporušil, nezachoval se však eticky.

Bývalý špičkový atlet a nynější golfista Roman Šebrle dostal od disciplinární komise domácí České golfové federace za odstoupení z amatérského mistrovství ČR na rány napomenutí. Verdikt nad olympijským vítězem z Atén a bývalým světovým rekordmanem v desetiboji vynesla ve čtvrtek.

Devětatřicetiletý Šebrle odstoupil z amatérského šampionátu v Mladé Boleslavi před měsícem po dvou kolech a odjel hrát profesionální sérii Czech PGA Tour do Mstětic. Tím neporušil žádné psané pravidlo, ale komise golfové federace dostala podnět k řízení kvůli neetickému chování.

"Disciplinární komise došla k závěru, že ač nebyla porušena Pravidla golfu ani Podmínky soutěží ČGF či Hrací řád ČGF, jednání pana Romana Šebrleho nebylo v souladu s duchem hry, jak je citován v oddíle I – Etiketa, Chování na hřišti v platných Pravidlech golfu, ani s organizačními zvyklostmi," napsal předseda disciplinární komise Arnošt Hejduk na webu federace.

Podle ní měl Šebrle, pokud věděl, že mistrovství nedokončí, uvědomit organizátory předem o této možnosti. "Soutěžní výbor mohl s touto informací pracovat, tzn. že mohl například přihlášku hráče odmítnout nebo ji akceptovat s vědomím, co může nastat," dodala federace.

Šebrle už v minulosti řekl, že ho konflikt mrzí a napříště si nastuduje i nepsaná etická pravidla. V atletice, kde se dosud pohyboval, je podobné chování běžné. "Rozhodně jsem se nechtěl vymlouvat na nějaké zdravotní problémy," dodal sportovec, který nedávno začal moderovat hlavní zprávy televize Prima.