Výpadky paměti mohou naznačovat nemoc (ilustrační foto).
Foto: Shutterstock
Stěžujete si na špatnou paměť? Buďte obezřetní, poruchy paměti mohou být příznakem několika závažných onemocnění. Začínající demenci dokáže včas odhalit test paměti.

Člověk, kterého trápí problémy se zapomínáním, má často pocit, že není nutné hned vyhledat pomoc lékaře. Přesto je možné nechat si paměť důkladně vyšetřit pomocí speciálního testu. Tuto metodu využívá i Česká alzheimerovská společnost (ČALS), která v rámci Týdne paměti vyšetřovala v pondělí a v úterý paměť zdarma v budově Českého rozhlasu.

Kampaň má upozornit veřejnost na závažná onemocnění, která mohou souviset se zhoršením paměti. Zároveň nabízí preventivní vyšetření, které odhalí, zda je nutné navštívit lékaře, nebo zda mozek "funguje" ještě v normě.

Za první den a půl navštívilo testy v Českém rozhlase celkem 30 zájemců, z nichž nikdo nebyl odkázán k vyšetření u specialisty. "Zájem o akci předčil naše očekávání. Už teď máme zaplněné termíny minimálně na tři měsíce dopředu," uvedla koordinátorka vzdělávání ČALS Eliška Broučková. Zájemci se mohou objednávat na vyšetření ve více než 20 kontaktních místech po celé republice.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.