180-10-11-panorama-1.jpg
Na území hlavního města chátrá mnoho památek, často v soukromých rukou. Část z nich je však majetkem místních radnic a některé mají po letech naději na opravu.

K rekordmanům mezi chátrajícími pražskými památkami patří Šlechtova zahradní restaurace v Královské oboře - lesoparku Stromovka. O opravě proslulé "Šlechtovky", která vznikla přestavbou barokního loveckého letohrádku a pozdějšími úpravami v 19. století, se hovoří již desítky let.

V roce 2001 byla dokonce její rekonstrukce schválena. Jenže slibované opravě rozpadající se památky se vždy postavilo něco do cesty - někdy to byly živly v podobě povodní, většinou ale rozhodnutí pražských politiků.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.