Dlouhodobě chátrající osada Buďánka v Praze - Smíchově
Foto: ČTK
Na území hlavního města chátrá mnoho památek, často v soukromých rukou. Část z nich je však majetkem místních radnic a některé mají po letech naději na opravu.

Pár kroků od tramvajové zastávky Kavalírka se vypíná hustě zarostlá skála, sem tam z keřů vykoukne torzo domku. Náhodný kolemjdoucí by těžko poznal, že zrovna míjí památkovou zónu. Bývalá dělnická kolonie Buďánka chátrá už od konce 80. let minulého století.

"Dvakrát ročně to tu uklízíme. Přál bych vám to vidět před rokem, byla tu džungle, že se nedalo projít," říká Martin Dvořák, restaurátor a především obyvatel Smíchova. Před osmi lety s přáteli a sousedy založil občanské sdružení a začali bojovat za to, aby se do polozapomenutých Buďánek vrátil život.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.