Anglický golfista Andy Sullivan
Foto: sportinglife.aol.co.uk
O tom, že odměnou za skvělou hru nemusí být jen peníze, se přesvědčil anglický golfista Andy Sullivan. Na rozdíl od svého krajana Paula Caseye, který turnaj European Tour v nizozemském Zandvoortu vyhrál, mu k výpravě do vesmíru stačilo "jen" jedno eso.

Hodně nezvyklou cenu získal anglický golfista Andy Sullivan. V posledním kole turnaje European Tour v nizozemském Zandvoortu se mu povedlo zahrát tříparovou jamku číslo 15 na jednu ráno a toto eso mu vyneslo let do vesmíru v hodnotě 95 tisíc dolarů (dva miliony korun).

Osmadvacetiletý hráč přiznal, že není žádný velký letec, ale cenu prý využije a na půlhodinový výlet do výšky 100 kilometrů se vydá. "Budu muset pořádně sebrat odvahu, ale rád to podniknu," řekl BBC Sullivan, který skončil v turnaji třetí o dvě rány za vítězným krajanem Paulem Caseym.

"Moc se mi v tom kole nedařilo, ale pak jsem zahrál takovouhle perfektní ránu. Byl to zážitek. Můj caddie jen křičel: 'Poletíme do vesmíru'," uvedl Sullivan.

Zvláštní cenu věnovala americká společnost XCOR Aerospace, která chce začít s komerčními lety do vesmíru z Mohavské pouště v Kalifornii v příštím roce.