Věra a Jiří Vávrovi a jejich syn Jiří
Foto: HN – Libor Fojtík
Zapomeňte na košile, na nichž svítí logo hráče póla či bílo-červený obdélníček Tommyho Hilfigera. Řada českých manažerů i diplomatů, včetně exprezidenta Klause, nosí košile značky Vavi. Ryze českou firmu založila dámská krejčová Věra Vávrová v roce 1990 ve Vimperku.

Rodinnou firmu, která téměř čtvrt století šije košile, nepoložil nájezd čínských výrobců levného oblečení ani krach partnerů, kteří jí dodávali látky. Brzy ale bude čekat její zakladatele, bývalou šéfku oděvního závodu Šumavan Věru Vávrovou a jejího muže Jiřího, ještě náročnější úkol – předat firmu dětem, aniž by ohrozili její existenci.

Pánské i dámské košile značky Vavi se šijí v malé rodinné firmě v jihočeském Vimperku od roku 1990. Nyní Vavi postupně přechází pod vedení syna Jiřího. Věra Vávrová ale zvolila netradiční předávací strategii. „Firmu jsme rozdělili na výrobu a obchod. Já mu výrobky vlastně prodávám a sleduji, jak si stojí finančně a jakou má platební morálku. Jednou jsem ho dokonce mohla poslat do konkurzu,“ říká s nadsázkou podnikatelka, jejíž firma ušije ročně kolem 43 tisíc košil. Oděvní podnik Vavi má nyní 35 zaměstnanců včetně čtyř členů rodiny Vávrových, loni utržila 26 milionů korun.

„Pokud se ve Vimperku výroba nestíhá, šijí se košile pro firemní klientelu i v zahraničí, kde si výrobu osobně kontroluji,“ říká Vávrová. Na rozhovor přišla společně se synem Jiřím.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.