Poctivá česká tlačenka - ilustrační foto
Foto: HN – Zuzana Šmajlerová
Fakt, že cestování je spojeno s místním jídlem, si čím dál častěji uvědomují i čeští průvodci. Nabízejí prohlídky, jejichž součástí je ochutnávka tradiční kuchyně. CzechTourism restauracím, které českou klasiku nabízejí, dokonce udílí certifikáty.

Nejen láska prochází žaludkem. Zdá se, že i o cestování to platí čím dál víc. Zahraniční turisté postupně přicházejí na chuť prohlídkám, kde místo věty "Tady bylo popraveno dvacet sedm českých pánů" slyší "Tady točí nejlepší pivo a vaří nejchutnější svíčkovou".

Prohlídku tohoto typu nabízí například Lucie Appeltauerová, která pořádání takzvaných food tours rozjela naplno díky novému internetovému projektu Guidilo. Ten sdružuje na jedné webové stránce kohokoli, kdo si myslí, že může turistům nabídnout netradiční prohlídku či aktivitu v hlavním městě.

"Já jsem typickým příkladem člověka, který se může díky Guidilo živit tím, co ho baví," říká Appeltauerová, která své prohlídky nabízí i mimo nový projekt. Kromě toho píše food blog ToMiChutna.

Turistům nabízí mimo jiné prohlídku po pražských kavárnách a restauracích, kde lze ochutnat pravou českou kuchyni. Za tour, která trvá přes čtyři hodiny, zájemci zaplatí 85 euro. Na jednu takovou vzala Appeltauerová i redaktorku IHNED.cz.

 

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.