Útulna
Foto: Jan Kuděj
Jsou teorie, podle kterých má každý na světě své místo, ve kterém je mysticky zakořeněn. Něco na nich bude, protože mnozí cítí potřebu aspoň na chvíli se vzdát komfortu měst. Vydat se do krajiny a tam vyhledávat zvláštní místa.

Někde na pomezí středních a jižních Čech je místo, odkud pocházejí jeho předci. Sám žije kosmopolitním životem, ale postupně pocítil potřebu vrátit se ke kořenům a hledat spojení s místem a předešlými generacemi.

Získat zpět původní majetek rodiny nebylo možné, a tak koupil kousky půdy, luk, lesa. Aby se sem ze světa mohl vracet jako do svého mystického domova, rozhodl se zde zbudovat mystický příbytek.

Zmínil se o svém záměru architektům, se kterými v tu dobu spolupracoval na úpravách svého městského bytu.

Ti se nechali poetikou krajiny či kouzlem místa a neobvyklým zadáním nadchnout. Nejenže navrhli chytrý příbytek, ale díky vlastní zručnosti a vztahu k řemeslům mu ho sami vlastníma rukama postavili.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.