Kolekce Sereny Williamsové na Fashion Weeku v New Yorku
Foto: AP
Ladné písmeno S se v úterý vlnilo nad přehlídkovým molem v New Yorku. A přestože šlo o návrhářský debut, židle kolem něj byly obsazeny do posledního místa. Není divu. Svou kolekci pro jaro/léto předváděla Serena Williamsová, ta, která před dvěma dny vyhrála US Open.

Bezprostředně po tenisovém US Open jeho staronová šampionka Serena Williamsová zářila v New Yorku na zcela jiném místě – módním molu. Dvaatřicetiletá Američanka a nově majitelka už 18 grandslamových titulů poprvé v rámci newyorského týdne módy představila svoji kolekci.

V první řadě na úterní přehlídce seděly i poražená finalistka z US Open a velká kamarádka Williamsové, Dánka Caroline Wozniacká, či vlivná editorka módního časopisu Vogue Anna Wintourová. "Myslím, že to bylo úžasné. Moc se mi její modely líbí, zvlášť ty s leopardím potiskem," řekla Wozniacká.

Velká milovnice módy Williamsová přiznala, že myšlenky na blížící se přehlídku se jí honily hlavou během celého dvoutýdenního grandslamu, ale zároveň pro ni byly rozptýlením od tenisových zápasů. Vybírala modelky, dolaďovala detaily.

Na molu jen dva dny po zisku už šesté trofeje z US Open sklidila s kolekcí pro síť Home Shopping Network (HSN) bouřlivý aplaus. "Užila jsem si to, snad i vy všichni," řekla.