Yves Carcelle
Foto: nautisme.lefigaro.fr
Společnosti Louis Vuitton zemřel v neděli jeden z dlouholetých vůdců. Yves Carcelle, který stál v čele známé módní značky 20 let až do roku 2012, podlehl rakovině. Říjnového otevření uměleckého muzea nadace Louise Vuittona na okraji Paříže se tak už nezúčastní.

Yves Carcelle, dlouholetý předseda představenstva LVMH a ředitel luxusní módní značky Louis Vuitton, zemřel v neděli ve věku 66 let.

"Yves byl průkopník, neúnavný cestovatel… Vždy zvědavý, vášnivý a v pohybu, byl to jeden z nejinspirativnějších mužů a žen v čele, které jsem kdy měl tu čest poznat," uvedl v pondělním prohlášení zakladatel a generální ředitel LVMH Bernard Arnault.

reklama

Carcelle pracoval v čele společnosti 20 let. Podle serveru invogue.cz byl zodpovědný za řízení značky a její mezinárodní expanzi. Právě on v roce 1997 přijal jako kreativního ředitele módního návrháře Marca Jacobse, který udával tvář firmě Louis Vuitton až do loňského října.

A i když Carcelle v roce 2012 společnost kvůli zdravotním důvodům opustil, dál fungoval jako viceprezident Nadace Louise Vuittona. Ta má za měsíc otevřít na předměstí Paříže své umělecké muzeum podle architekta Franka Gehryho. Už ale bez přítomnosti Yvese Carcella.