Hradozámecká noc 2013 v Lysicích
Foto: JIŘÍ SLÁMA
Vrchol sezony zažijí v sobotu kasteláni a průvodci památek v Česku. Hrady, zámky či kláštery otevřou nejen v netradiční noční hodinu, ale návštěvníkům nabídnou i prohlídky při zapálených loučích a svíčkách a zajímavý program.

Historické postavy – Albrecht z Valdštejna, alchymista Edward Kelly, Jiří Jan Jindřich Buquoy, Petr Vok či hraběnka Marie Františka Waldsteinová – vstanou v sobotu z historického záhrobí, aby návštěvníky provedly svými hrady a zámky.

Netradiční prohlídky za svitu loučí a svíček a se zajímavým programem jsou připraveny v 81 památkách po celém Česku. Hradozámeckou nocí se tak památkáři už popáté rozloučí s hlavní sezonou.

"Centrem letošního ročníku bude státní zámek Kunštát, protože rok 2014 byl vyhlášen Rokem pánů z Kunštátu," uvedla Jana Hessová z Národního památkového ústavu.

Od deseti hodin dopoledne až do půlnoci se v areálu zámku budou střídat hudba, divadelní představení, prohlídky i šermířská vystoupení. "Úderem půlnoci završí oslavy velká ohňová show s ohňostrojem," doplnila Simona Juračková.

HN

Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.