Miroslav Volařík získal titul Vinař roku 2014.
Foto: HN – Jan Rasch
V České republice je mnoho kvalitních vinařství a vinařů. Jen jeden z osmi finalistů se ale stal letošním vítězem národní soutěže Vinař roku 2014. Titul z pražského Žofína si ve čtvrtek večer odnesl Miroslav Volařík z Mikulova.

Výroba vína rodinou Volaříkových má v Dolních Dunajovicích na jižní Moravě tradici od konce druhé světové války, kdy se Leopold Volařík naučil pěstovat vinnou révu od místních německých starousedlíků. Ti podobně jako ostatní obyvatelé obce byli z Československa vyhnáni.

Téměř sedmdesát let poté získal Miroslav Volařík už podruhé titul Vinař roku. Šest jeho vín z celkem 562 dodaných vzorků ohodnotila letos mezinárodní porota degustátorů soutěže za nejlepší. 

"Úspěch vinařství se nezakládá jen na mně, je to týmová práce a ta hlavní spočívá na vinohradech a famózním umění technologa. Já se jen starám o to, aby se vína dostala na správné místo," poznamenal Volařík krátce po čtvrtečním vyhlášení výsledků na pražském Žofíně. 

Ocenění Vinař roku letos připojuje k umístění Sektu Volařík 2010 a Pálavy 2012 do Salonu vín ČR. Ten každoročně vybírá 100 nejlepších vín pro daný rok.

Stříbrnou příčku v národní soutěži přiřkla porota středně velkému Vinařství Mikrosvín Mikulov, které se chlubí zejména svým Ryzlinkem vlašským. Třetí místo patří Vinným sklepům Valtice, které náleží mezi nejvýznamnější a nejstarší vinařství v České republice. Výroba vína se tu datuje už od 15. století a je největším pěstitelem vinné révy u nás.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.