zmrzlina
Zmrzlinu milovali staří Egypťané. Její tajemství pro Itálii prý objevil Marco Polo spolu s dalšími luxusními produkty daleké Číny. Zmrzliny, na kterých si pochutnávali bohatí už od počátku civilizace, ale neměly šikovné držátko.

Zmrzlinu na špejli si nechal patentovat v roce 1923 jistý Frank Epperson. On sám tvrdil, že na geniální nápad, jak prodávat zmrzlinu v balení vhodném do ruky, přišel už v roce 1905. Tehdy mu bylo jedenáct a jednoho zimního večera nechal stát na zápraží kelímek s limonádou a v něm brčko.

Limonáda přes noc zmrzla, a když ji malý Frank ráno objevil, zjistil, ze v tuhém skupenství chutná lépe než v tekutém.

Už tehdy si prý Frank uvědomil, že je to výborná myšlenka, a začal s domácí výrobou. Nejprve nanuky zásoboval kamarády a později je vyráběl pro své děti. Čistě pro zábavu.

Mraženým dobrotám, které vyráběl vlastníma rukama, říkal původně "eppsicle".

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.