Vítězný návrh Kežmarské chaty ve Vysokých Tatrách
Foto: architecti.cz
Jako mimozemská základna vypadá vítězný návrh na novou Kežmarskou chatu ve Vysokých Tatrách. Podle autorů z českého ateliéru Architecti.cz šlo o záměr. Budova tím přiznává svou "odcizenost" od horské přírody. Projekt uspěl v ostré mezinárodní konkurenci.

Pražský ateliér Architecti.cz vyhrál mezinárodní architektonickou soutěž o novou podobu Kežmarské chaty ve Vysokých Tatrách. Bouda čeká na obnovu už čtyřicet let od doby, co byla po ničivém požáru úplně zničena.

Vítězný návrh uspěl na slovenské podmínky v nezvykle velké konkurenci. Do soutěže se přihlásilo celkem 95 architektonických studií z osmi zemí Evropské unie. Mimo jiné přišly návrhy z ateliérů z Německa, Slovinska, Belgie nebo Velké Británie.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.