Tiger Woods se kvůli zdravotním problémům neobjeví na letošním Ryder Cupu (ilustrační foto)
Foto: AP
Tým Spojených států amerických se na letošním Ryder Cupu bude muset obejít bez své největší hvězdy Tigera Woodse. Bývalý nejlepší golfista světa odmítl možnou účast kvůli dlouhodobým problémům se zády. Na soutěžní greeny by se měl vrátit až v prosinci.

Americký golfista Tiger Woods se kvůli dlouhodobým problémům se zády vzdal možné účasti na prestižním Ryder Cupu. Vítěz 14 turnajů kategorie major byl jedním z kandidátů na udělení divoké nominační karty, nicméně kapitánovi Tomu Watsonovi řekl, ať s ním nepočítá.

"S Tomem jsme o tom mluvili. Samozřejmě jsem byl nadšený z toho, že by mi umožnil start, ale musel jsem odmítnout," uvedl na svém webu Woods, jenž by si v tradičním duelu proti evropským golfistům zahrál poosmé v kariéře.

Osmatřicetiletý Woods se podrobil v březnu operaci zad a na greeny se vrátil až na konci června. Začátkem srpna kvůli obnoveným potížím se zády nedohrál turnaj v Akronu a na následujícím PGA Championship neprošel cutem.

"Lékaři mi řekli, že se moje zádové svaly musejí vyléčit. Doporučili mi, abych teď vůbec nehrál ani netrénoval," zmínil Woods, jenž se k soutěžnímu golfu vrátí zřejmě až na prosincovém turnaji v Orlandu, jehož je pořadatelem.

Ryder Cup se letos koná 26. až 28. září ve skotském Gleneaglesu. Domácí Evropané budou obhajovat vítězství.