Taxi - Ilustrační foto.
Foto: HN – Lukáš Bíba
Zahraniční turisté se už nemusejí bát nepoctivých taxikářů. Nové letáky poskytnou informace o tarifech a telefonní linku, na kterou se mohou lidé obrátit v případě problémů. Budou k dispozici v šesti jazycích na letištích, nádražích a v hotelech.

Praha vydala informační letáky, v nichž turisté najdou základní pravidla a praktické rady při cestách se zdejší taxislužbou. Mají pomoci v boji s nepoctivými taxikáři. Lidé se z nich dozvědí informace o tarifech a najdou telefonní linku, na kterou se mohou obrátit v případě problémů nebo nespokojenosti.

Česká metropole se dlouhodobě potýká se špatnou pověstí taxislužby, zvláště u zahraničních turistů. Letáky proto budou k dispozici v šesti jazycích. Strážníci městské policie je umístí na letiště, na nádraží a do hotelů.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.