Sopka Stromboli chrlí lávu.
Foto: arborsapientiae.com
Italská sopka Stromboli se po čtyřletém klidu opět rozohnila. Láva, která se valí z kráteru do moře, sice místní obyvatele neohrožuje, přesto úřady zakázaly turistům výlety na ostrov. A tak přibylo lodí se zvědavci, které ostrov se sopkou, obeplouvají.

Patří k atraktivním výletním cílům turistů na Liparských ostrovech. Ještě minulý týden u břehů italského ostrova Stromboli, z něhož vyčnívá stejnojmenná sopka, kotvily desítky lodí a tisíce zvědavců šplhaly k jejímu kráteru.

Teď tam nesmějí. Sopka se probudila a po čtyřech letech od poslední erupce znovu začala chrlit lávu. Italské úřady proto výstup na vrchol sopky, který leží přibližně 920 metrů nad mořem, zakázaly.

Nový kráter se na vulkánu otevřel ve výšce asi 650 metrů a láva z něj vytéká do moře.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.