Od pramene Nisy k pobřeží Baltu vede cyklotrasa po pohodlných asfaltkách
Foto: Jana Patková
Šest a půl dne šlapeme 650 kilometrů od pramene Lužické Nisy k pobřeží Baltského moře. Cyklostezka Odra-Nisa víceméně kopíruje stejnojmennou hranici, která po válce změnila mapu Německa a Polska. Vede kolem mostů nikoho i zámku ze seznamu UNESCO.

47. km: Kam se ztratil hezký Liberec?

(Pramen Nisy - Hrádek nad Nisou, 47 km)

První kilometry řeky Nisy v podobě většího, ale dešti dobře nakrmeného potoka důvěrně známe. Jsme z Liberecka a vyprovodit Nisu k soutoku s Odrou a dál do moře tu patří k dobrému cyklistickému tónu.

Překvapivý je jen pohled, jakým Liberec najednou vidíme z cyklostezky. Není to bůhvíco - řeka městem rachotí uvězněná pod soustavou potrubí, následuje teplárna, obří obchoďák, stadion, jízdárna, hlavní silnice...

Přemýšlíme, že to hezké z Liberce jsme prostě minuli, ale co to vlastně je? Radnice? Vilové čtvrti? Naše město inu není žádná krasavice, jen se v něm dobře žije a skládá se z příjemných jednotlivostí. Jako cyklisté jsme rádi, že ho máme za zády. Břízy u zatopeného lomu Kristýna u Hrádku nad Nisou už kývají na pozdrav.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.