Martin Žampach, průmyslový designer a art director v be3D.cz.
Foto: archiv
Společnost be3D.cz, český výrobce 3D tiskáren, obsazuje do nové pozice art directora designera Martina Žampacha; profesionála v oblasti průmyslového designu a držitele prestižních cen.

Martin Žampach (32) již v minulosti s be3D.cz spolupracoval. Je například autorem designu nyní prodávaných tiskáren DeeGreen a DeeRed. Aktuálně zde bude své zkušenosti uplatňovat jako art director. Současně se však nadále bude věnovat i svému ateliéru a studiu. Žampach je jedním z předních designérů využívajích ve své tvorbě 3D tisk. Z pozice art directora se bude věnovat rozvoji be3D.cz v oblasti designu a praktického využití 3D tisku.

„3D tisk je úchvatnou technologií pro designera. S be3D jsem intenzivně spolupracoval externě. Věřím, že možnost pracovat interně pro lídra 3D tisku na českém trhu mi pomůže rychleji prosadit využití 3D tisku v praktickém využití pro běžné lidi, nikoliv pouze v průmyslovém designu jako nástroj pro rychlejší vývoj produktů,“ popisuje Martin Žampach.

reklama

 

Martin Žampach pracoval jako designer pro architektonické studio v Brazílii, pro prestižní design studio CuldeSac ve španělské Valencii, také se zabýval designem v pražském studiu Flex/cocoon a v Moskvě pracoval pro Art Lebedev Studio.

V roce 2006 založil také blog DESIGNEAST.EU, v současné době jedno z celosvětově nejuznávanějších médií o designu. Za svoje designerské práce získal za rok 2013 prestižní americké ocenění Good Design, konkrétně za návrh setu čaj a káva KON. Účastnil se rovněž výstav Ambiente - Frankfurt, Stockholm Furniture Fair, DMY Berlin, DESIGN HET Budapešt, Design Weekend Bratislava a DesignSUPERMARKET v Praze (kde je nyní součástí dramaturgického týmu).

V roce 2006 vystudoval průmyslový design na zlínské Univerzitě Tomáše Bati, dále absolvoval stáž v oboru produktový design na Akademii umění v Krakowě.