Budova Line na Vítězném náměstí
Foto: viteznenamesti.cz
Jednu z nejkontroverznějších staveb v Praze chce postavit skupina PPF Petra Kellnera. Na Vítězném náměstí by měla vzniknout budova Line, kterou už lidé překřtili na Ledního medvěda. Právě odpor místních obyvatel ale stavbu výrazně komplikuje.

Pokud skupině PPF Petra Kellnera vyjdou její ambiciózní plány, s trochou nadsázky bude možné přejmenovat prostor od Vítězného náměstí až po Evropskou třídu v pražských Dejvicích na Kellnerův bulvár.

Na Evropské už dnes stojí sídlo skupiny – PPF Gate. Nedaleko od ní PPF letos zbourala hotel Praha, místo něhož by měl vyrůst park, který se stane součástí osmiletého gymnázia Open Gate (také patří do impéria PPF).

Nejzajímavější a v současnosti nejkontroverznější stavbu skupiny v Praze plánuje PPF vybudovat přímo na Vítězném náměstí. Budova Line nebo lidově také Lední medvěd (tvar stavby je přirovnáván k této šelmě) by se měla stát dominantou jednoho z nejfrekventovanějších kruhových objezdů hlavního města.

Projekt za více než miliardu korun se však výrazně komplikuje.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.