Lay Sedláková
Foto: HN – Martin Svozílek
Vyrůstala v Bratislavě, své věci tvoří v Praze a ráda by vyrazila do velkého světa. Hravá návrhářka Lay Sedláková přemýšlí o své klientele, o detailech práce i o tom, co měnit, aby její výtvory našly patřičnou odezvu.

Upozornila na sebe už svými dvěma semestrálními pracemi The Moment of Strength a The Moment of Weakness, které vytvořila na pražské UMPRUM, v ateliéru módní tvorby pod vedením Pavla Ivančiče. V nich si pohrávala s nestandardními materiály a metamorfózami klasického trenčkotu.

A hlavně diplomovou prací nazvanou Whatta Luscious, kde se zajímavě prolíná futurismus s historizujícími motivy.

"Tvoří elegantní ženskou siluetu s důrazem na ženský pas, pracuje s efektními materiály, má ráda lesk, dokáže stavět měkkost do kontrastu s tvrdostí. Je skvělá," chválí začínající návrhářku Lay Sedlákovou její starší kolegyně Veronika Ruppert.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.