Porcelánová zmrzlina je novou cenou pro filmaře.
Foto: AČFK
Jubilejní 40. ročník Letní filmové školy v Uherském Hradišti dostal od pořadatelů nový designový kabát i podobu výroční ceny. Jako první se nová trofej dostane do rukou britského režiséra Petera Greenwaye.

Porcelánový dvaatřiceticentimetrový kornout točené zmrzliny obohatí sbírku cen, které si odnesou tvůrci filmů z letošní Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Vystřídá tak sošku hubeného "ptáka Klováka", kterou Asociace českých filmových kritiků (AČFK) oceňovala filmaře už od 90. let minulého století.

Zmrzlina bude uložena v krabici s kulatým otvorem uprostřed víka, které slouží k zasazení kornoutu. Konkrétní barevné provedení se bude měnit v závislosti na celkové grafice daného ročníku.

"Film má mnoho příchutí," vysvětlili inspiraci studenti Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze Adam Tureček a Štěpán Malovec, kteří trofej společně vytvořili. Oba se začínají řadit k úspěšným designérům.

Tureček je mimo jiné držitelem první ceny EDIDA Design 2011. Malovec se nedávno stal grafickým designérem roku 2013 za vizuální styl pro UMPRUM.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.