Porcelánová zmrzlina je novou cenou pro filmaře.
Foto: AČFK
Jubilejní 40. ročník Letní filmové školy v Uherském Hradišti dostal od pořadatelů nový designový kabát i podobu výroční ceny. Jako první se nová trofej dostane do rukou britského režiséra Petera Greenwaye.

Porcelánový dvaatřiceticentimetrový kornout točené zmrzliny obohatí sbírku cen, které si odnesou tvůrci filmů z letošní Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Vystřídá tak sošku hubeného "ptáka Klováka", kterou Asociace českých filmových kritiků (AČFK) oceňovala filmaře už od 90. let minulého století.

Zmrzlina bude uložena v krabici s kulatým otvorem uprostřed víka, které slouží k zasazení kornoutu. Konkrétní barevné provedení se bude měnit v závislosti na celkové grafice daného ročníku.

"Film má mnoho příchutí," vysvětlili inspiraci studenti Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze Adam Tureček a Štěpán Malovec, kteří trofej společně vytvořili. Oba se začínají řadit k úspěšným designérům.

Tureček je mimo jiné držitelem první ceny EDIDA Design 2011. Malovec se nedávno stal grafickým designérem roku 2013 za vizuální styl pro UMPRUM.

HN

Ještě na vás čeká 50 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.