Fernando de Noronha
Foto: Wikimedia Commons - Fernando de Noronha (CC BY 2.0)
Oceány a moře pokrývají více než dvě třetiny povrchu Země, pobřeží pak stovky tisíc kilometrů. Obojí přitahuje turisty, cestovatele i dobrodruhy všeho druhu. Mezi výjimečné destinace patří Fernando de Noronha v Brazílii.

Dostat se tam není ani snadné, ani laciné, ovšem výsledek stojí za to: pláže ostrova Fernando de Noronha, položeného v Atlantském oceánu 350 kilometrů od pobřeží Brazílie, se pravidelně umisťují v žebříčcích nejlepších přímořských destinací světa.

Klíčem k pochopení výjimečnosti místa je izolovaná poloha: souostroví (jedná se o 20 malých a jeden větší, jediný obydlený ostrov Fernando de Noronha) nikdy nebylo spojeno s pevninou, jedná se o vrcholy pohoří sopečného původu, které navíc omývají mořské proudy přitékající od Afriky. To způsobuje, že voda u Fernando de Noronha je nejen velmi teplá až do značné hloubky, ale také mimořádně průzračná. Viditelnost na 50 metrů tu není výjimkou.

HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.