Francouzský pekař Anthony Teixeira získal letos titul Nejlepší bageta Paříže
Foto: ČTK
Není mnoho pečiva, kvůli kterému umírají králové a konají se revoluce. O tradiční podlouhlé francouzské bagetě to říct můžeme. I když se během Velké revoluce ještě nejmenovala bageta a nebyla vlastně ani dlouhá.

Kdo by si chtěl v pařížském pekařství před rokem 1920 koupit 'baguette', odešel by odtud s prázdnou. Bílé pečivo s křupavou kůrkou, které dnes pod tímto názvem považuje celý svět za symbol francouzské kuchyně, nemá tak dlouhou historii, jak by se na první pohled zdálo.

Kde přesně se bageta ve francouzských pekařstvích vzala, není moc jasné. Jisté ale je, že před první světovou válkou byste pod tímto názvem v Paříži nepořídili, ačkoliv dlouhé tvary pečiva už tady tou dobou měly hodně dlouhou tradici.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.