Zakladatel a majitel holdingu Lasvit, Leon Jakimič, začal ve sklářství podnikat před sedmi lety. Dnes firma zaměstnává 350 lidí.
Foto: LASVIT
Špičkové světelné instalace za desítky milionů korun se vymykají v přepychových hotelech, ambasádách i metrech po celém světě. Za sedm let zaznamenala sklářská firma Lasvit sídlící v Novém Boru neuvěřitelný vzestup. České sklo tak nadále zůstává světově proslulé.

Sedm let stačilo společnosti Lasvit na to, aby se její designová svítidla dostala do těch nejluxusnějších hotelů světa. Nedávno se navíc začala prodávat v jednom z nejslavnějších obchodních domů - londýnském Harrods.

"Lasvit od svého vzniku před sedmi lety nepřetržitě roste. A to za použití pouze vlastního provozního kapitálu, bez jakékoli bankovní půjčky. Za loňský rok jsme měli obrat necelých 40 milionů dolarů a letos bychom chtěli prodat za 45 milionů," uvedl pro HN Leon Jakimič, rodák z Liberce, zakladatel a majoritní vlastník Lasvitu.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.