Ursula Andressová ve filmu Dr. No (ilustrační foto)
Foto: Profimedia
Dvoudílné, bikiny, tankiny, s nohavičkou, se sukýnkou, zeštíhlovací, zvětšující objem prsů - to je jen hrubý výčet množství plavek, jež každoročně zaplaví stránky módních časopisů a regály obchodů. Jde přitom o oděv, který je ve světě módy stále ještě nováčkem.

Po staletí se lidé koupali v řekách a jezerech nazí. Koupání se bralo hlavně jako očista těla nebo u námořníků jako nutnost k záchraně života. Že může jít zároveň o příjemnou kratochvíli, lidé začali objevovat ke konci 18. století. Byla to však záležitost hlavně bohatších vrstev.

Od samého počátku platilo, že při radovánkách je nutno zachovávat cudnost. Promenádovat se v koupacím obleku po pláži bylo tehdy nepředstavitelné. Lidé si proto k vodě vozili malé kabinky na kolech, aby se mohli převléct do koupacího úboru. Pak vozík odtlačili do vody a nenápadně vklouzli pod hladinu.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.