Zakladatel šperkařské značky Fridrich Wille
Foto: HN – Libor Fojtík
Přijít s něčím novým, znělo zadání Friedricha Willeho na vídeňské Akademii výtvarných umění, když zakládal šperkařskou značku Frey Wille. Vyplatilo se. Dnes jeho impérium zná celý svět.

Ačkoli jsou prý umělci ti nejsložitější lidé na světě, postavil na nich před lety svůj byznys. Dnes je Friedrich Wille považován za jednoho z nejúspěšnějších rakouských podnikatelů a na jeho šperkařské impérium Frey Wille si dělají zálusk giganti typu Louis Vuitton Moët Hennessy či Hermes.

"Jsem rozhodnutý naši nezávislost bránit zuby nehty," říká výrobce unikátních vídeňských emailových šperků. Budoucnost společnosti by totiž raději viděl v rukou svých synů než pod dohledem francouzských manažerů.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.