Zillertalske Alpy cestou mezi Friesenberghausem a Olpererhutte
Foto: Vít Štěpánek
Tyrolské údolí Zillertal není známé jen lyžařům. Oblast nedávno získala nový impulz, který ocení hlavně milovníci pořádných výšlapů. Vysokohorský pěší okruh Peter Habeler Runde nese jméno zdejšího slavného rodáka a pokořitele Mount Everestu Petera Habelera.

Na horách se nemá moc mluvit, protože řeč odvádí pozornost od okolní přírody. A kvůli ní lidé do vysokých hor jezdí, ne? Jednoduchou větu, v níž je shrnuta nemalá část životní filozofie, jsme od našeho průvodce slyšeli hned na úvod putování. Jejím autorem nebyl nikdo jiný než muž, po kterém je horský okruh pojmenovaný: Peter Habeler.

Peter Habeler Runde, jak se nově vyznačená vysokohorská trasa německy nazývá, traverzuje nejvyšší vrcholy Zillertalských Alp, hlavní vrcholy míjí a je navržena jako vícedenní přechod (okruh) s přenocováním na horských chatách.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.