Budova univerzity v Narvě patří mezi nejznámější díla ateliéru Kavakava
Foto: Kavakava Architects
Studio Kavakava je v Estonsku jedním z nejznámějších. Jeho Muzeum okupace v Tallinnu nebo budova univerzity v Narvě patří ke stavbám, o nichž se píše po celé Evropě. Architekti kolem Siiri Vallnerové se ale vyžívají spíše v projektech, které více dávají, než berou.

Zakladatelka čtyřčlenného studia Siiri Vallnerová je nepřehlédnutelná osobnost. Radši však přemýšlí, než nahlas mluví a prezentuje své názory. A když už je k tomu donucena, drží se při zemi.

"Možná jsme už něčeho dosáhli, lidé nás znají, znají naše práce. Tím se ale nic nemění. Pokud chceme být úspěšní, stále pro nás platí pravidlo jako pro všechny začínající architekty: naše projekty musí být nejlepší," vysvětluje společně se svým kolegou Indrekem Peilem.

Právě jste se vrátili z Norska. Znamená to, že pracujete na projektech i v dalších severských státech?

Siiri: Byli jsme jen na architektonické konferenci. Dosud jsme nikdy neuvažovali o projektu mimo Estonsko a zatím to ani nemáme v plánu měnit.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.