Tiger Wood při prvním návratu na golfové hřiště po operaci zad
Foto: AP
Bez bolestí zad, ale také bez velkého úspěchu se na golfové hřiště vrátil Američan Tiger Woods. Nedávná světová jednička, kterou z turnajů na několik měsíců vyřadila operace zad, do finále v Bethesdě nepostoupila.

Americký golfista Tiger Woods neprošel při svém návratu na PGA Tour po operaci zad a tříměsíční pauze na turnaji Quicken Loans National v Bethesdě cutem. Bývalý první hráč světa měl po dvou kolech skóre plus sedm a za postupem do víkendových kol zaostal o čtyři rány.

V prvním kole zahrál Woods na těžkém hřišti Congressional Country Club 74 ran a v pátek se ještě o ránu zhoršil. Ve druhém kole se mu nepovedla především jedenáctá až čtrnáctá jamka, na kterých zahrál čtyři bogey v řadě a přišel o naději.

"Skončil jsem čtyři rány od cutu, to je hodně. Ale na druhou stranu jsem spokojený. Fyzicky jsem neměl problém a míče létaly daleko jako už dlouho ne. Potřeboval jsem si zahrát turnaj, abych zjistil, jak na tom opravdu jsem," řekl Woods.

Na PGA Tour neprošel jako profesionál cutem teprve podesáté z 299 startů. V letech 1997 až 2005 prošel do finálových kol na rekordních 142 turnajích po sobě.

V Bethesdě mu viditelně chyběl cit při krátké hře a patování. "Udělal jsem hodně jednoduchých hloupých chyb, někdy to bylo špatné rozhodnutí, ale to jsou věci, na kterých se dá zapracovat, aby to příště bylo o mnoho lepší," řekl osmatřicetiletý golfista.

Na zlepšení má Woods necelý měsíc. Jeho dalším turnajem bude British Open v Hoylake v Liverpoolu, kde v roce 2006 zvítězil.

Woods operací vyřešil dlouhodobé problémy se skřípnutým nervem. Naposledy hrál na začátku března v Doralu, kde s bolestmi obsadil 25. místo. Vynucená pauza jej stála i vedení ve světovém žebříčku, momentálně figuruje na pátém místě.