Americký golfista Kevin Streelman s trofejí z golfového turnaje v Cromwellu.
Foto: AP
Po čtyřech nepovedených turnajích, na nichž ani neprošel cutem, se americký golfista Streelman dočkal triumfu. Na posledních deseti jamkách mu stačil k zakončení jediný pat, nejednou však při něm stálo štěstí.

Americký golfista Kevin Streelman si rekordní sérií sedmi birdie na závěr turnaje Travelers Championship v Cromwellu zajistil druhý triumf na PGA Tour. Po jeho skvělém finiši se o druhé místo se ztrátou jedné rány podělili Španěl Sergio García a Korejec K.J. Choi.

Streelman se dočkal triumfu po čtyřech nepovedených turnajích, na nichž ani neprošel cutem. S tím tentokrát neměl problém, ale ještě před posledním kolem byl až na děleném sedmém místě se ztrátou čtyř ran na vedoucího krajana Ryana Moorea.

V první polovině finále navíc zahrál dvě bogey a na výhru s prémií ve výši 1,116 milionu dolarů to nevypadalo.

Na posledních deseti jamkách mu ale vždy stačil k zakončení jediný pat, byť při něm nejednou stálo štěstí. "Ta závěrečná devítka byla jako splnění snu," pochvaloval si pětatřicetiletý Streelman. Turnaj prý dohrál jako v transu.

"Byl to stav, ve kterém všechno bylo pomalé, jasné a zřejmé, dráhy byly snadno k přečtení, jamky se zdály větší a nezáleželo na tom, jak člověk přečte pat, protože prostě ví, že to tam spadne, ještě než ho zahraje," řekl golfista

Závěrečnou šňůrou zlomil dosavadní maximum krajana Mikea Souchaka, který v roce 1956 zakončil šesti birdie a vyhrál turnaj St. Paul Open. Absolutní rekord v počtu jamek, na kterých hráč skóruje, drží s devíti birdie za sebou jiný Američan Mark Calcavecchia z Canadian Open z roku 2009.