Český dolarový milionář odpočívá spíš při sportu než v síti
Foto: Thinkstock.com
Na fotbalovém hřišti české dolarové milionáře na rozdíl od méně bohatých lidí moc nepotkáte. Kopaná patří společně s jízdou na koni mezi nejméně oblíbené sporty. Nejraději naopak tráví čas na zasněžených svazích hor.

Čeští dolaroví milionáři a milionářky rozhodně nejsou žádní suchaři, kteří by svůj čas trávili výhradně prací. Z exkluzivního průzkumu, který provedla společnost Perfect Crowd Research pro finanční skupinu J&T, jasně vyplynulo, že rádi sportují, milují divadlo a části svých peněz se vzdají ve prospěch ostatních.

Nejoblíbenějším sportem nejbohatších Čechů je sjezdové lyžování a za kulturou chodí nejčastěji do divadel. Dobročinnosti se nebrání, dokonce se dá říct, že tři čtvrtiny z nich na charitu pravidelně přispívají.

Každý sedmý až šestý dolarový milionář je trenér nebo vedoucí zájmového kroužku, a přestože nejsou zapálenými ekology, otevřeně se stavějí proti dostavbě Temelína a přáli by si úplný zákaz kouření v restauracích.

Kulturní nadšenci

Jsou nejbohatší Češi kvůli velkému majetku odsouzeni ke společenské izolaci, nebo je pro ně volnou vstupenkou do víru společenského dění? Dolarové milionáře rozhodně neuvidíte bloudit osamoceně po golfovém trávníku. Naopak, jsou to velmi společenští lidé, kteří svoje kulturní vyžití umějí navíc velmi šikovně propojit s byznysem.

Mezi nejoblíbenější společenské aktivity této skupiny lidí patří jednoznačně návštěvy divadel. To uvádí více než 70 procent z nich. Na druhém místě uvedlo 59 procent nejrůznější degustace a trojici oblíbených společenských aktivit uzavírají koncerty jak vážné, tak populární hudby s celkovým skóre 53 procent. Do první desítky se dostaly i plesy, aukce umění nebo návštěvy sportovních utkání.

Sport a byznys jedno jsou

S byznysem spojují čeští dolaroví milionáři také převážnou většinu svých sportovních aktivit. Kdybychom měli určit typické "milionářské" sporty, pak by to byly jednoznačně sjezdové lyžování, golf a tenis. Číslem jedna je jednoznačně lyžování, jemuž se aktivně věnuje až 53 procent z nich. Za ním následují cyklistika a turistika.

"Veškerý volný čas se snažím trávit s rodinou nebo rekreačním sportem. Preferuji lyžování, turistiku a jízdu na kole. V mém věku se ale všemu věnuji pouze rekreačně," říká Jaroslava Valová, generální ředitelka a zakladatelka společnosti Siko Koupelny.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.