Vinnetou a jeho nejlepší přítel Old Shatterhand
Foto: Filmhouse
Chorvaté chtějí využít zájmu o filmového náčelníka Apačů Vinnetoua a opět začínají mluvit o postavení zábavního parku. První turisté by se do něho měli podívat už v roce 2016. S jeho vybudováním mají pomoci němečtí investoři.

U kaňonu řeky Zrmanja se před lety na koních proháněl slavný náčelník Apačů Vinnetou doprovázený věrným Old Shatterhandem. A nyní se do oblasti Jasenice na sever od Zadaru opět vrátí.

Právě tady se Chorvaté chystají postavit zábavní park Vinnetouland – chtějí tak využít neklesajícího zájmu tisíců turistů, kteří i nyní navštěvují místa, kde se natáčel třeba souboj mezi Old Shatterhandem a náčelníkem Inču-čunou nebo kde stávalo indiánské „pueblo“.

Projekt Vinnetouland nedávno schválila záhřebská vláda, která jej zařadila mezi významné počiny pro rozvoj cestovního ruchu. O výstavbě podobného parku se přitom uvažovalo už více než deset let.

„Pokud půjde všechno hladce, tak by stavební práce mohly začít už za rok. A první hosté by zábavní park Vinnetouland mohli navštívit již v roce 2016,“ vypočítal pro chorvatský deník Večernji list starosta Jasenice Martin Baričević. Současně dodal, že za projektem z velké části stojí němečtí investoři. Celkové náklady dosáhnou osmi milionů eur, tedy v přepočtu 220 milionů korun.

Jak tvrdí chorvatský tisk, park bude postaven v duchu samotného Vinnetoua, tedy co nejšetrněji k přírodě. Bude zahrnovat jak indiánskou, tak i westernovou vesnici se salonem a stáda koní i bizonů. A nad tím vším bude bdít místní šerif. Nejprve bude park lákat návštěvníky jen na jeden den, později ale nabídne návštěvníkům i možnost přenocování. Park by měl být otevřen šest měsíců v roce a pracovat v něm bude asi 40 lidí.

HN

Ještě na vás čeká 30 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.