Jessica Kordová
Foto: Reuters
Golfový turnaj Pilsen Golf Masters ze série LET je na spadnutí a pořadatelé jednají o účasti hráček. Zúčastní se Isabelle Lendlová, česká hvězda Klára Spilková a světová jednička Ai Mijazatová. Jessica Kordová účast odmítla.

Start Jessiky Kordové byl na turnaji Pilsen Golf Masters na hřišti v Dýšině na spadnutí, nakonec v něm ale dcera bývalého českého tenisty Petra Kordy nenastoupí. V době jednoho z turnajů evropské série The Ladies European Tour (LET) přitom bude v Česku.

Jednadvacetiletá Kordová letos vyhrála už dva turnaje americké The Ladies Professional Golf Association (LPGA).

"Bylo to na dobré cestě, takřka před podpisem, ale pak se rozhodla, že ten týden nebude hrát nic a dá si volno. Trošku tomu nerozumíme, ale taková je situace," řekl Robert Klotz z promotérské skupiny Goram, která turnaj pořádá.

Turnaje by se však mohla zúčastnit jedna z pěti dcer bývalé tenisové jedničky Ivana Lendla, a to dvaadvacetiletá Isabelle. "Čekáme na jejich vyjádření," dodal Klotz.

Mezi přihlášenými nechybí česká hvězda Klára Spilková, přijede také obhájkyně titulu Němka Ann-Kathrin Lindnerová a snad i bývalá světová jednička Ai Mijazatová z Japonska, která hrála už loni. Naopak neteř Tigera Woodse Cheyenne Woodsová nedorazí.

"Po její výhře v Austrálii začala hrát druhou americkou ligu a snaží se získat kartu na LPGA," vysvětlil Jan Jenčovský, který má na starosti hráčskou účast.

Novou legendou ve startovním poli bude Sophie Gustafsonová. Čtyřicetiletá Švédka v minulosti vyhrála šestnáct turnajů LET, dvakrát skončila druhá na majoru British Open a letos se na elitní evropský okruh vrátila po rodinných problémech.

Spolu se Spilkovou dostanou šanci hrát turnaj i další české hráčky, ale golfová federace i pořadatel karty teprve přidělí. Organizátor tak učiní po turnaji Pilsen Golf Challenge od 9. do 11. července ze série LET Access, určené pro talentované profesionálky i amatérky. "Aby to bylo odrazem výkonnosti," vysvětlil Klotz.