Novou královnou krásy USA se stala Nia Sanchez z Nevady.
Foto: AP
Hlavy nejkrásnějších dívek Spojených států a Universe budou krášlit diamantové korunky české firmy Diamonds International Corporation. Společnost, která při obchodu s diamanty utržila před dvěma lety miliardu korun, získala kontrakt na 10 let.

Diamantové korunky pro vítězky soutěží krásy Miss Universe, Miss USA a Miss Teen USA bude v následujících 10 letech vyrábět česká firma Diamonds International Corporation (DIC). Ve stejném období bude také hlavním partnerem společnosti pořádající tato klání, Miss Universe Organization, kterou vlastní americký podnikatel Donald Trump.

“Donald Trump je charismatický člověk. Přečetl jsem všechny jeho knihy a přál jsem si jej alespoň jednou potkat,” reagoval na úspěšný kontrakt prezident DIC Luboš Říha.

Trump a Říha se na spolupráci dohodli v průběhu příprav letošní soutěže Miss USA. DIC je podle jejích zástupců teprve druhou firmou v dvaašedesátileté historii Miss Universe, se kterou byla podepsána smlouva na 10 let.

Společnost Diamonds International Corporation byla založena v roce 2005 a zaměřuje se na prodej investičních diamantů a diamantových šperků. Působí ve střední Evropě, proniká ale i na trhy v Rusku, Číně či ve Vietnamu.

V roce 2012 firma při obchodu s diamanty utržila miliardu korun.

Korunka české miss z Jablonecka

Letošní vítězka české soutěže krásy byla korunována šperkem společnosti Šenýr Bijoux, kterou navrhla designérka Olga Kopalová.

Korunka váží 300 gramů, je vytvořena z českých broušených křišťálů firem Preciosa a Skleněné kameny, které rovněž působí na Jablonecku.