Zámek Zelená Hora
Foto: HN – Matej Slávik
Cisařovnu Marii Terezii a vojáky vystřídali na Zelené Hoře francouzští hoteliéři. V srpnu památku krátce zpřístupní návštěvníkům. Ty sem přiláká především román Miroslava Švandrlíka Černí baroni, který se zde natáčel.

Několik set milionů korun, za které by francouzští investoři z firmy CCEC chtěli zámek Zelená Hora na Plzeňsku přestavět na luxusní hotel, zatím shánějí marně. Objekt jen nejnutněji udržují, sekají trávu a hlídají. A nepouštějí do něj žádné návštěvy.

"Teď ale mají nového prezidenta, který se o zámek velmi zajímá," říká Josef Rota, starosta stosedmdesátihlavé vesnice Klášter, v jejímž katastru se zámek nachází. Doufá, že by se tak všechno mohlo konečně trochu pohnout.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.