Hotel Intercontinental v Davosu
Foto: archiv firmy Seele
Nedávno dokončená stavba Olivera Hofmeistera z mnichovského ateliéru OIKIOS dokazuje, že moderní architektura si své místo najde i pod masivními horskými štíty švýcarského Davosu. Charakteristickou fasádu přitom zkonstruovala plzeňská pobočka firmy Seele.

Návrh velkokapacitního hotelu v zimním středisku je vždy citlivá záležitost – investor chce hostům nabídnout co nejlepší výhled a ochránci životního prostředí přirozeně nechtějí nic invazivního.

Architekt Oliver Hofmeister proto v rámci svého návrhu vsadil na organické křivky a vytvořil zaoblený tvar s rafinovanou vnější strukturou. K tomuto designu ho inspirovala okolní příroda, konkrétně borové šišky, kterých je tu díky zalesněnému okolí plno.

Hotel Intercontinental však nabízí mnohem více asociací – jeho tvar může připomínat třeba i obří úl nebo zatím nespatřeného alpského pásovce.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.