Australan Adam Scott vyhrál turnaj PGA ve Fort Worthu.
Foto: AP
Adam Scott korunoval svůj první týden v roli golfové světové jedničky stylově vítězstvím. Třiatřicetiletý Australan vyhrál turnaj ve Fort Worthu a získal jedenáctý titul na PGA Tour. Dcera bývalého českého tenisty Petra Kordy Jessica zase uspěla v Mobile.

Golfista Adam Scott, který převzal pozici světové jedničky po nehrajícím Tigeru Woodsovi, rozhodl o svém triumfu v texaském Fort Worthu až na třetí dodatečné jamce v rozstřelu s Američanem Jasonem Dufnerem. Oba měli po čtyřech kolech na kontě 271 úderů, tedy devět pod par.

"Možná jsem dostal sám sebe trochu pod tlak, když jsem se snažil hrát jako světová jednička. Důležité bylo, že jsem si uvědomil, že to neznamená hrát dokonale, protože dokonale jsem celý týden rozhodně nehrál," řekl sebekriticky Scott.

Loňský vítěz Masters se stal prvním golfistou v historii, jenž zkompletoval takzvaný Texas Slam. V minulosti už totiž vyhrál zbylé turnaje PGA Tour v tomto americkém státě v Houstonu (2007), Irvingu (2008) a San Antoniu (2010). "Je to pro mě čest. Chtěl jsem to vyhrát v Texasu všechno," řekl.

Miluji Alabamu, jásala Kordová

Americká golfistka Jessica KordováŽenský turnaj LPGA v Mobile vyhrála Američanka Jessica Kordová vyhrála a připsala si druhé prvenství v sezoně. Jednadvacetiletá dcera bývalého českého tenisty Petra Kordy absolvovala hřiště v Alabamě na 268 úderů, tedy sedm pod par, a porazila o jednu ránu Švédku Annu Nordqvistovou.

Kordová potvrdila, že se jí na turnaji v Mobile daří, loni se tam dělila o druhé místo. "Miluju to tady. Miluju Alabamu, miluju tohle hřiště. Doufám, že budeme hrát tenhle turnaj ještě hodně hodně dlouho," uvedla rodačka z Bradentonu, jež zahrála na čtyřech z posledních pěti jamek birdie.

Vítězství v Mobile je pro Kordovou druhé v sezoně po lednovém triumfu na úvodním turnaji roku na Bahamách. První profesionální výhru si připsala před dvěma lety symbolicky na Australian Open v Melbourne, kde v době své tenisové kariéry triumfoval její otec.