Jubilejní kostel Dio Padre Misericordioso
Foto: Günter Bartoš
Tři betonové plachty, prostoupené světlem, a nad nimi modré nebe. V jubilejním kostele Dio Padre Misericordioso, který na periferii Říma postavil americký architekt Richard Meier, se zhmotnila spirituální a liturgická symbolika křesťanství. Až se octnete v italské metropoli, nemiňte ho.

Městská část Tor Tre Teste, ležící přibližně 10 kilometrů na východ od centra Říma, byla ještě v polovině minulého století zemědělskou krajinou. Mírně zvlněný terén potom zastavěli sídlišti a továrnami, mezi nimiž se dochovaly zbytky původních polí.

Řím proslul svými urbanistickými kvalitami, ale jeho periferie se neliší od toho, co známe z jiných evropských měst. Obyčejné bytovky, mezi nimi ubohé, zanedbané parčíky, ve své podstatě je to noclehárna pro pracující, nic víc.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.