Golfista J.B.Holmes
Foto: AP
Americký golfista J.B. Holmes vyhrál turnaj Wells Fargo Championship. V Charlotte se radoval ze svého třetího titulu na okruhu PGA a prvního téměř tři roky po operaci mozku. Druhý skončil o ránu Jim Furyk.

Dvaatřicetiletý J.B. Holmes slaví návrat mezi golfovou špičku. V srpnu 2011 se rozhodl podstoupit operaci mozku, neboť trpěl takzvanou Chiariho malformací, jež způsobuje mimo jiné problémy s rovnováhou.

"Byla to dlouhá cesta. Je to velké vítězství," řekl dojatý Holmes, který má vyjmutou část lebky doma na poličce, po posledním patu na hřišti v Quail Hollow.

Za triumf si Holmes na účet připsal 1,242 milionu dolarů a navázal na své dva tituly z PGA, které získal v Arizoně na Phoenix Open v letech 2006 a 2008. "Od té doby mám za sebou dvě operace mozku, zlomený kotník, reparaci loktu a výčet by mohl pokračovat. I proto jsem teď neskutečně nadšený," vysvětlil hráč.

V nedělním finále si Holmes postupně vypracoval náskok tří ran, a proto si mohl dovolit bogey na šestnácté a také na poslední osmnácté jamce. "Měl jsem dobré i špatné okamžiky, ale porazit takhle silné pole je skvělé," těšilo Holmese.

Mimo jiné Holmes získal skalp vítězů majorů jakými jsou Phil Mickelson z USA, Angličan Justin Rose nebo Rory McIlroy ze Severního Irska.