Lucie Bílá v muzeu Grévin.
Foto: Markéta Kubicová
Tři patra, osm desítek osobností, čtyři stovky světel. V Praze otevřelo pobočku slavné muzeum voskových figurín Grévin. Lidé potkají Lucii Bílou, George Clooneyho i Spejbla s Hurvínkem. Výroba každé figuríny trvala zhruba tři měsíce.

Psal se rok 1882, když se v Paříži otevřelo muzeum voskových figurín Grévin. Od té doby vznikla ve světě jediná pobočka, a to loni v Montrealu. Nyní stojí vyhlášené muzeum i v pražské Celetné ulici.

Expozice se rozprostírá na ploše 3000 m2. Nejprve musíte vyjet výtahem do třetího patra. 

První osobnosti čekají v kavárně. Sklenku si na baru dopřává moderátorka Jolana Voldánová, za ní se směje herec Vladimír Menšík a v druhém rohu místnosti se baví spisovatel Bohumil Hrabal s malířem Josefem Ladou.

Následně vstoupíte do hračkářství, kde na vás mává Spejbl s Hurvínkem. Loutky jsou zavěšené klasicky na nitích, takže si s nimi můžete i pohrát. Přisednout smíte také do auta ke Krtečkovi.

Proti slavným postavičkám stojí Vinnetou. "Herec Pierre Brice na sobě má originální oblek ze 60. let, ve kterém natáčel," podotýká ředitel muzea Grévin v ČR Heinrich Homola.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.