Golfista Petr Nič
Foto: HN – Libor Fojtík
Dopingové kontroly v golfu se netýkají pouze profesionálů. V síti komisařů může uvíznout i začátečník. „Jakmile začnete jako člen klubu soutěžit, tak do rastru Antidopingového výboru ČR spadáte i vy,“ říká v rozhovoru uznávaný sportovní arbitr a právník Gerhardt Bubník.

Když se nad golfovým hřištěm začíná schylovat k bouři, hráči se smyslem pro humor a sklonem k riziku vytahují ze svých bagů jedničku železo. Nejdelší z želez je prý ideální ochranou proti bleskům. Jak totiž kdysi řekl šestinásobný vítěz turnajů kategorie Major Lee Trevino: „Jedničku netrefí ani sám pánbůh.“

Jenže blesk, který v podvečer 16. listopadu 2013 ukončil na dva roky kariéru Petra Niče, neměl s nebem zhola nic společného. Nepocházel totiž shůry, nýbrž z ulice Za Císařským mlýnem 1063, kde od přelomu tisíciletí v Centru sportu ministerstva vnitra sídlí Antidopingový výbor České republiky.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.