Golfista Petr Nič
Foto: HN – Libor Fojtík
Disciplinární komise Českého olympijského výboru se vrátila k první golfové dopingové kontrole. Za neodevzdaný vzorek dostal loni golfista Petr Nič dvouletý zákaz hraní a trénování, nesmí dělat rozhodčího ani funkcionáře.

Petr Nič, jeden z nejlepších golfistů Česka, bojuje o svou profesionální kariéru. Z bývalého šampiona se takřka přes noc stal vůbec první "dopingový hříšník" v dějinách českého golfu, když odmítl dopingovou kontrolu. Rozhodčí komise jeho případ teď znovu řeší a sportovec dál trvá na tom, že i kdyby tehdy komisaři vyhověl, žádné zakázané látky by v jeho moči stejně nenašel.

Disciplinární komise České golfové federace Ničovi na popud Antidopingového výboru ČR loni den před Vánoci uložila dvouletý zákaz činnosti. Několikanásobný mistr v různých kategoriích, vítěz PGA Czech Masters a také hráč roku totiž během 20. ročníku jamkového mistrovství ČR ve hře na FSG simulátorech v polovině listopadu odmítl jít na dopingovou kontrolu. Prý z rodinných důvodů.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.