Bubba Watson, vítěz Masters v Augustě
Foto: augusta.com
Obhájci titulu Masters z Augusty, Australanu Adamu Scottovi, se letos nedařilo. Ač byl po prvním kole druhý, nakonec se propadl na konečné 14. místo. První hráč světa Tiger Woods na turnaj poprvé za svou kariéru nedorazil.

Američan Bubba Watson vyhrál golfové Masters a v Augustě se do zeleného saka pro vítěze prvního majoru sezony oblékl stejně jako v roce 2012. Watson skončil se skóre -8 a o tři rány porazil krajana Jordana Spiethe a Švéda Jonase Blixta. Čtvrtý byl španělský veterán Miguel Ángel Jiménez.

Pětatřicetiletý Watson se v čele usadil po druhém kole. Těžil tradičně ze své dlouhé hry, ale i z přesných patů a třikrát ze čtyř kol se dostal pod 70 ran. Tentokrát tak vyhrál jistě a nemusel o svém triumfu rozhodnout v rozstřelu jako předloni.

Ve finále Watson odrážel nástup Spiethe, se kterým se po třetím kole dělil o vedení. Dvacetiletý mladík začal nedělní den skvěle, trefil birdie na dvojce a z písku i na čtyřce a odskočil Watsonovi do vedení o dvě rány. Jenomže pak neustál tlak finále Masters a zkušený Watson si díky pěti birdie a dvěma bogey v kole došel pro výhru.

Definitivně se rozhodlo na dvanáctce a třináctce. Spiethovi na tříparové dvanáctce, nejkratší jamce hřiště, sjel míč do vody a zachránil jen bogey. Na to odpověděl Watson svým posledním birdie na pětiparové třináctce a pak už hrál jistě v paru.

Watson se ještě na greenu objal s manželkou Angelou, které plakal štěstím na ramenu, a s adoptovaným synkem Calebem v náručí si plácal s fanoušky.

Spieth i Blixt dosáhli svého nejlepšího výsledku na majoru v kariéře. Výborně hrál i padesátiletý Jiménez, kterého tento týden čeká první turnaj s veterány. Na pátém místě skončili Američané Matt Kuchar a Rickie Fowler. Už jen sedmý Lee Westwood z Anglie se s konečným výsledkem -1 dostal pod par tradičně těžkého hřiště.

Obhájce titulu Australan Adam Scott, který byl po prvním kole druhý, se především po nevydařeném třetím kole (76 ran) propadl na konečné 14. místo.

Letošní 78. ročník slavného Masters poprvé v kariéře kvůli operaci zad vynechal první hráč světa a čtyřnásobný vítěz Masters Američan Tiger Woods.