Čekání na korunovační klenoty
Foto: HN – Jiří Koťátko
Nejnavštěvovanější památkou v hlavním městě byl v loňském roce Pražský hrad, na který oficiálně zavítalo přes 1,7 milionu lidí. Sesadil tak bývalého favorita českých a zahraničních turistů - zoologickou zahradu v Troji.

Pražský hrad, zoologická zahrada v Troji a Staroměstská radnice patří k nejnavštěvovanějším památkám české metropole. Sídlo českého prezidenta, přilehlé budovy a parky si jen loni prohlédlo přes 1,7 milionu lidí, kteří zaplatili vstupné do svatovítské katedrály nebo na některou ze zdejších výstav. Skutečný počet návštěvníků však byl podle Pražské informační služby (PIS) několikanásobně vyšší.

"Odhadujeme, že areálem Pražského hradu prošlo loni přes šest milionů návštěvníků," uvedla mluvčí PIS Kateřina Bártová. Systém, který by dokázal evidovat přesné počty návštěvníků u objektů s volným vstupem, totiž neexistuje.

Stejná situace je podle ředitelky PIS Nory Dolanské i v případě jiných památek. "Vyšehrad registruje za rok 2013 celkem 26 tisíc návštěvníků, kteří platili vstupné v expozicích, ovšem celkový počet turistů bude nepochybně nejméně v řádu statisíců,“ dodává.

HN

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.