Grande Randonnée 20
Foto: Jan Hocek
Fotograf a publicista Jan Hocek prošel desítky vícedenních pěších treků po celém světě. Jedním z nich byl i přechod středomořské Korsiky, který sice patří mezi nejhezčí, ale také nejtěžší světové túry.

GRANDE RANDONNÉE 20

Přes nejhornatější ostrov Středomoří

Korsika, Francie

Délka: 172 km, celkové stoupání 10 200 m, 15 dnů

"Zavažte mi oči a já vám povím, až budeme na Korsice," zvolal prý kdysi Napoleon Bonaparte během plavby na svůj rodný ostrov. Pronikavá vůně křovinatých makchií se skutečně line i za pobřeží Korsiky, kterou místní obyvatelé nenazvou jinak než "Île de Beauté" - ostrov krásy.

Korsické hory zdobí oranžově zbarvené žulové stěny, pod nimiž leží starobylá kamenná města připomínající středověké pevnosti. Svými vrcholy, vypínajícími se do výšky přes dva kilometry, tak ostrov připomíná obrovskou skálu v moři.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.