Arik Levy s lustrem, který vytvořil pro Lasvit.
Foto: Arik Levy Studio
Světoznámý designér Arik Levy, jenž se narodil v Tel Avivu a žije v Paříži, stále častěji přijíždí do Česka. Za prací. V jeho studiu vznikají návrhy lustrů pro Lasvit nebo nová židle pro Ton.

Na letošním pařížském veletrhu Maison et objet se zdálo, že je ho všude plno. Arik Levy spolupracuje s Vitrou, firmou Baccarat a dalšími renomovanými značkami, přitom neodmítá nabídky od výrobců méně zvučných jmen. Celý den strávil ve výstavních prostorách českých firem, pro něž navrhuje lustry, stolní lampy, svícny a…

Ne, o projektu, na němž teď pracuje s Tonem, mluvit ještě nechtěl. "Jsme těhotní nápadem, jen porodit, ale co - to vám ještě neřeknu. Každopádně se na to všichni moc těšíme," smál se.

Jen tak mimochodem - právě teď v Paříži vystavuje svá umělecká díla v Grand Palais. Světoznámý designér je totiž také uznávaným malířem, scénografem a sochařem.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.