Počet unikátních uživatelů hry se odhaduje na miliardu, množství fanoušků hry na Facebooku překročilo 26 milionů.
Foto: Rovio Entertainment LTD
Angry Birds během několika let zasáhli celou planetu. Kvůli jednoduché hře, ve které vzteklí ptáci bojují se zlými prasaty o vajíčka, mrhají svým volným časem stovky milionů lidí každého věku i pohlaví. Hrají pětileté děti i jejich rodiče. Co je klíčem k tak fenomenálnímu úspěchu?

Angry Birds milují všichni. A všichni je dokážou hrát. Malé děti i jejich otcové a matky se nechávají unést jednoduchostí a roztomilostí počítačové hry, ve které se animovaní ptáci vystřelují z praku tak, aby zlikvidovali zlá prasata a jejich rafinovaná opevnění.

Hra, založená na fantaskním prostředí a zákonech fyziky, se za pět let své existence stala bez nadsázky globálním fenoménem. Angry Birds (a následná pokračování odehrávající se například ve světě Hvězdných válek ve vesmíru, případně ve světě animovaného filmu Rio) byli staženi na všechny druhy přístrojů (především na telefony a tablety) už dvoumiliardkrát. Počet unikátních uživatelů se odhaduje na miliardu. A počet fanoušků hry na Facebooku momentálně překročil hranici 26 milionů lidí.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.