Mount Everest poprvé zdolal Edmund Hillary a jeho šerpa Tenzing Norgay dne 29. května 1953
Foto: Paul Matthew Photography, shuttershock.com
Nepál mění politiku vysokohorské turistiky. Část z vrcholů země chce vláda pronajmout turistickým agenturám. Firmy mají přivést návštěvníky jinam než na Mount Everest. Pro místní občany navíc výstup na nejvyšší horu světa zlevnil.

Soukromé turistické agentury, včetně zahraničních, zřejmě dostanou do "pronájmu" vybrané vrcholky nepálských velehor. Chudá asijská země se tímto způsobem snaží zvýšit své zisky z horolezecké turistiky a zároveň alespoň trochu zmírnit provoz na nejvyhledávanější hoře Mount Everest.

"Diskutujeme o pronájmu nových vrcholů. Jsme otevřeni jak domácím nepálským firmám, tak soukromým zahraničím společnostem," popsal plán mluvčí nepálského ministerstva pro turistiku, Mohan Krišna Sapkota.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.