Fotbalový brankář Petr Čech
Foto: HN – Jan Schejbal
Překvapení číslo jedna: Petr Čech vypadá „naživo“ bez helmy mnohem mladší, než bychom si mohli myslet podle záběrů v televizi. V džínách, bílém triku a brýlích připomíná spíš studenta architektury na prázdninách než jednu z největších fotbalových hvězd dneška. A překvapení číslo dvě: když o něm sportovní novináři mluví jako o výjimečném jevu mimořádně inteligentního a komunikativního fotbalisty, nevymýšlejí si.

V květnu mu bude dvaatřicet. Pro fotbalového brankáře žádný věk. Petr Čech je ale na profesním vrcholu už deset let, a jak sám říká, z vrcholu vede cesta jen dolů. Rozhodně se na ni ještě nehodlá vydat, ale zároveň si uvědomuje, že svou imagí „pana Dokonalého“ možná spoustu lidí dráždí a že se už čeká jen na jeho chyby.

„Mockrát slyším, že je důležité si zápas užít. Myslím, že to je nemožné. Nikdy jsem si žádný zápas neužil. Finále Ligy mistrů je můj největší životní zážitek, ale průběh toho zápasu byl moje největší životní trauma,“ říká zaměstnanec londýnské Chelsea.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.